Hrátky s čertem

29. října 2006 v 11:29 | L&B
Pohádku Hrátky s čertem sehráli ochotníci v roce 2001. V hlavních rolích bylo možné shlédnout Jindru Sečkaře (Dragoun), do role strašlivého loupežníka Sarky Farky se s nadšením vžil Miroslav Hrbáček, vypočítavého pekelného floutka bez problémů ztvárnila Jarmila Hrbáčková, otce Školastyka Roman Maňák a zbylé dvě žeské role připadly Haně Kučerové (Káča) a Martině Maňákové (princezna Dišperanda)..
Vysloužilý dragoun Martin Kabát čelí tváří v tvář lidské hlouposti a čertovské vypočítavosti ale svou odvahou a odhodláním dokáže vysvobodit dvě cenné dušičky upsané ďáblu (princeznu a její služebnou Káču), napravit jak hříšného loupežníka tak peklem zkoušeného poustevníka i porazit samotné peklo. A jaká že ho čeká odměna? No přece nevěsta jak má být, potrhlá , ale dobrosrdečná Káča.
Hrátky s čertem jsou typická česká pohádka od Jana Drdy o lásce, odvaze, touze po ženiších, plná čertovských nezbedných kousků, ale především plná humoru (o který se vrchovatou měrou postarali dva venkovští čerti z Čertova mlýna v podání Tomáše Sečkaře a Františka Sečkaře).
Hra měla vždy obrovský úspěch, zásluhu na tom měly určitě skvělé herecké výkony všech aktérů, perfektní ozvučení a osvětlení, které dodávalo na strašidelnosti a úžásně propracované kostýmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama